Юридичний словник-довідник

Оскарження рішень про призначення пенсій — оскарження, яке здійснюється у вигляді подання скарги на рішення органу що призначає пенсії, до районної (міської) Ради народних депутатів або до районного (міського) суду. Скарга на дії службової особи може бути подана до суду громадянином, його представником, а також на прохання громадянина уповноваженим представником громадської організації або трудового колективу. Відповідні скарги подаються до районного (міського) суду за місцем роботи службової особи, чиї дії оскаржуються, у місячний строк, обчислюваний від дня, коли громадянинові стало відомо про неправомірні щодо нього дії службової особи, або від дня одержання відмови у задоволенні скарги вищестоящими в порядку підлеглості службовою особою чи органом, або від дня закінчення встановленого законом строку для розгляду скарги. Розгляд скарги судом і виконання рішення суду здійснюються за правилами цивільного судочинства у десятиденний строк, як правило, у відкритому засіданні з участю громадянина, який подав скаргу, і службової особи, дії якої оскаржуються. За результатами розгляду скарги суд ухвалює рішення. Якщо суд визнає оскаржувані дії службової особи неправомірними, він ухвалює рішення про обґрунтованість скарги і обов'язок відповідної службової особи усунути допущене порушення права громадянина. Якщо суд з'ясує, що оскаржувані дії було вчинено відповідно до закону, в межах повноважень службової особи і право громадянина не було ущемлено, він ухвалює рішення про відмову в задоволенні скарги (ст. 104 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 248 — 248 ЦПК України).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.