Юридичний словник-довідник

Особисті немайнові права — правові відносини між певними суб'єктами з приводу особистих немайнових благ. О. н. п., не пов'язані з майновими, поділяються на три види. Це, по-перше, права, спрямовані на індивідуалізацію особистості правомочної особи: право на ім'я, на фірмове найменування, виробничу (торгову) марку, товарний знак; право на захист честі і гідності, а також ділової репутації; право на спростування і відповідь. По-друге, особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення особистої недоторканості громадян: право на тілесну недоторканість, охорону життя і здоров'я, на незмінність зовнішності тощо. По-третє, особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення недоторканості приватного життя громадян: право на недоторканість житла, особистої документації, на таємницю особистого життя, в тому числі адвокатську і медичну таємниці, таємницю здійснення нотаріальних і слідчих дій, вкладів у кредитні установи, таємницю особистого спілкування, відомостей, одержаних засобами масової інформації. Якщо внаслідок порушення О. н. п. громадянину або організації нанесено також і майнову шкоду, то застосовуються норми цивільного законодавства, які регулюють відповідальність за заподіяння майнової шкоди.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.