Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Особисті немайнові права — правові відносини між певними суб'єктами з приводу особистих немайнових благ. О. н. п., не пов'язані з майновими, поділяються на три види. Це, по-перше, права, спрямовані на індивідуалізацію особистості правомочної особи: право на ім'я, на фірмове найменування, виробничу (торгову) марку, товарний знак; право на захист честі і гідності, а також ділової репутації; право на спростування і відповідь. По-друге, особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення особистої недоторканості громадян: право на тілесну недоторканість, охорону життя і здоров'я, на незмінність зовнішності тощо. По-третє, особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення недоторканості приватного життя громадян: право на недоторканість житла, особистої документації, на таємницю особистого життя, в тому числі адвокатську і медичну таємниці, таємницю здійснення нотаріальних і слідчих дій, вкладів у кредитні установи, таємницю особистого спілкування, відомостей, одержаних засобами масової інформації. Якщо внаслідок порушення О. н. п. громадянину або організації нанесено також і майнову шкоду, то застосовуються норми цивільного законодавства, які регулюють відповідальність за заподіяння майнової шкоди.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.