Юридичний словник-довідник

Останнє слово підсудного — виступ підсудного після закінчення судових дебатів, звернений до суду безпосередньо перед тим, як суд має йти до нарадчої кімнати для постановлення вироку. В останньому слові підсудний має право висловити все те, що, на його думку, є важливим для вирішення справи, своє остаточне ставлення до обвинувачення, дати оцінку своїм власним діям, звернутися до суду з проханням зважити на ті чи інші обставини при визначенні міри покарання тощо. Суд не має права обмежувати тривалість О. с. п. Ставити питання підсудному під час його останнього слова не дозволяється (ст. 319 КПК). О. с. п. є його невід'ємним правом, однією з гарантій реалізації права на захист, має істотне значення для правильної оцінки судом особи підсудного та обрання справедливого покарання. Коли в О. с. п. повідомляється про нові обставини, які мають істотне значення для справи, суд відновлює судове слідство, а по закінченні його відкриває судові дебати, після яких знову надає останнє слово підсудному.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.