Юридичний словник-довідник

Охорона лісів — система державних і громадських заходів, спрямованих на відтворення лісів, оберігання їх від знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, а також на раціональне використання лісів. Вирішальну роль для О. л. України відіграє їхній поділ за екологічним і господарським значенням на першу і другу групи. До першої групи належать ліси, що виконують переважно природоохоронні функції: водоохоронні (смуги лісів уздовж берегів водних об'єктів тощо), захисні (ліси протиерозійні, приполонинні, державні захисні лісові смуги, байрачні ліси, а також ліси населених пунктів, зон санітарної охорони лікувально-оздоровчих територій тощо). Сюди належать також ліси природно-заповідного фонду, ліси, що мають наукове або історичне значення, лісоплодові насадження і субальпійські угруповання дерев та чагарників. У лісах першої групи здійснюються переважно рубки догляду за лісом і санітарні рубки дерев, а також дозволяються роботи, пов'язані з поліпшенням лісового господарства, водоохоронних, захисних та інших корисних властивостей лісів. До другої групи належать ліси, які поряд з екологічним мають експлуатаційне значення. Для збереження захисних функцій, безперервності та не виснажливості використання їх встановлюється режим обмеженого лісокористування. За своїм змістом заходи щодо — охорони лісів поділяються на такі, що забезпечують відтворення, підвищення продуктивності і поліпшення якісного складу лісів (лісорозведення, роботи з селекції і лісового насінництва, лісовідновлювальні рубки тощо); охорону лісів від пожеж та самовільних вирубувань, захист від шкідників і хвороб; запобігання порушенням правил охорони і захисту лісів. Див. також Лісовий кодекс України; Лісове право.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.