Юридичний словник-довідник

Охорона надр — система державних і громадських заходів технологічного, організаційного, правового характеру, спрямованих на захист надр від псування, на відвернення негативних екологічних наслідків видобутку корисних копалин та на раціональне використання надр. За своїм змістом заходи щодо О. н.- поділяються на ті, що забезпечують: запобігання виснаженню запасів корисних копалин (встановлення квот на видобуток окремих видів їх, здійснення дорозвідки родовищ, вилучення при видобутку корисних копалин наявних у них компонентів, що мають промислове значення, облік стану і руху запасів, втрат і погіршення якості корисних копалин тощо); охорону надр від факторів, що негативно впливають на якість корисних копалин і промислову цінність родовищ або ускладнюють їхню розробку (встановлення спеціальних правил забудови площ залягання корисних копалин, підземного зберігання нафти, газу та інших копалин; запобігання негативним екологічним наслідкам розробки родовищ корисних копалин; застосування раціональних, екологічно безпечних технологій видобутку корисних копалин, розміщення видобутих гірських порід і корисних копалин, яке виключає їхній шкідливий вплив на навколишнє природне середовище і здоров'я населення тощо). Заходи щодо охорони і раціонального використання надр здійснюються відповідно до вимог законодавства, що регулює гірничі відносини. Див. також Кодекс України про надра, Гірниче право.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.