Юридичний словник-довідник

Пай земельний — частка у земельному масиві колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, акціонерного сільськогосподарського товариства, яка передається у приватну власність коленого члена цього підприємства, кооперативу, товариства. П. з. в натурі (на місцевості) не виділяється. Його розмір визначається в умовних кадастрових гектарах, а також у вартісному вираженні. Право приватної власності на П. з. посвідчується сертифікатом і може бути об'єктом купівлі — продажу, дарування, міни, успадкування, застави. Кожний член колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, акціонерного сільськогосподарського товариства має право безперешкодно вийти з нього та одержати безкоштовно у приватну власність свій П. з. у натурі (на місцевості), що посвідчується державним актом на право приватної власності на землю. Власники виділених у натурі (на місцевості) П. з. можуть добровільно створювати на належних їм земельних ділянках спільні сільськогосподарські підприємства, асоціації, спілки, акціонерні товариства, інші кооперативні підприємства і організації, передавати ці ділянки у спадщину, дарувати, обмінювати, здавати під заставу, надавати в оренду і продавати громадянам України без зміни цільового призначення їх. Паювання земельних ділянок регулюється Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.