Юридичний словник-довідник

Пам'ятки природи — окремі унікальні природні утворення, що мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне та пізнавальне значення і охороняються у правовому порядку з метою збереження їх у природному стані. Рішення про оголошення відповідних об'єктів П. п. загальнодержавного , значення приймає Президент України, а місцевого значення — обласні, Київська і Севастопольська міські Ради народних депутатів. Оголошення П. п. здійснюється без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів у їхніх власників або користувачів. В окремих випадках навколо П. п. встановлюються охоронні зони. Правовий режим П. п. визначається Законом України «Про природно-заповідний фонд України», положенням про відповідну пам'ятку та іншими актами законодавства України. У нормативному порядку на території П. п. забороняється будь-яка діяльність, що загрожує їх збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного стану. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених П. п., зобов'язані забезпечити режим їх охорони та збереження. Див. також Природно-заповідний фонд України, Охоронні зони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.