Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Банкрутство — встановлена судом неспроможність юридичної особи — суб'єкта підприємницької діяльності задовольнити у встановлений строк пред'явлені йому кредиторами вимоги, а також виконати зобов'язання перед бюджетом через брак активів у ліквідній формі. Умови і порядок визнання суб'єктів підприємницької діяльності банкрутами визначено в Законі України «Про банкрутство». Підставою для порушення справи про Б. є письмова заява будь-кого з кредиторів або боржника до арбітражного суду. Кредитор може звернутися із заявою про порушення справи про Б. юридичної особи у разі, коли ця особа неспроможна задовольнити протягом одного місяця визнані нею претензійні вимоги або сплатити борг за виконавчими документами. Кредитором, як його визначає Закон «Про банкрутство», є громадянин або юридична особа, яка має підтверджені належними документами майнові вимоги до боржника. Як зазначається в роз'ясненні Президії Вищого Арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про банкрутство», кредиторами можуть бути також податкові інспекції, державні інспекції з контролю за цінами, установи державного фонду сприяння зайнятості населення, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування тощо. Боржник може звернутися до арбітражного суду з власної ініціативи у разі фінансової неспроможності або загрози такої неспроможності, тобто коли він не здатний задовольнити вимоги кредиторів через брак активів у ліквідній формі (грошові кошти, цінні папери тощо). Закон України «Про банкрутство» детально регламентує порядок провадження у справах про Б., оголошення про Б. та наслідки його, задоволення вимог кредиторів. Справа про Б. не обов'язково завершується ліквідацією підприємства. Ст. 12 Закону передбачає можливість санації підприємства — боржника, тобто здійснення системи економіко — організаційних заходів, спрямованих на оздоровлення його фінансового стану. Див. також Неплатоспроможність.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.