Юридичний словник-довідник

Паспорт закордонний — документ, що посвідчує особу, громадянство, а в разі необхідності службове становище особи під час поїздки за кордон. Для виїзду за кордон вимагається відповідний дозвіл (віза) або наявність міжнародної угоди про безвізові поїздки. П. з. є доказом громадянства особи та її права на обслуговування і дипломатичний захист з боку держави громадянства. П. з. поділяються на дипломатичні, службові, загальногромадянські, моряка тощо і видаються Міністерством закордонних справ. Міністерством внутрішніх справ, а за кордоном — дипломатичними представництвами і консульськими установами. Для спрощення порядку виїзду громадян України за кордон 31.XII.1992 р. Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову (№ 738). Діють також Укази Президента України Про паспорт громадянина України для виїзду за кордон від 28.Х.1993 і Про посвідчення особи моряка від 5.VI.1993.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.