Юридичний словник-довідник

Паспортна система в Україні — сукупність нормативних актів (правил), що встановлюють порядок обліку та регулюють пересування громадян введенням єдиного документа (паспорта), що посвідчує особу, її прописку, реєстрацію та виписку. Цими самими правилами регулюється адресно-довідкова робота. Паспортна система є засобом обліку населення, регулятором процесів внутрішньої міграції, сприяє виконанню громадянами своїх прав і обов'язків перед державою, а також зміцненню законності та правопорядку. Виконання правил паспортної системи покладено на паспортну службу МВС України, на начальників ЖЕКів, комендантів та завідуючих гуртожитками. Основний нормативний акт, який регулює відносини при здійсненні правил паспортної системи,— Тимчасова інструкція МВС України «Про порядок прописки (реєстрації) громадян України».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.