Юридичний словник-довідник

Патентна чистота — здатність об'єктів експорту, передусім машин, приладів, устаткування та інших об'єктів техніки (продукції), створених з використанням винаходів, корисних моделей чи промислових зразків, не порушувати патентні права інших патентовласників в країні експорту. Патентно-чистими вважаються такі конструкції, машини, способи виробництва або інші об'єкти експорту, які не підпадають під дію патентів, що мають чинність в країні експорту. П. ч. об'єктів експорту (а за необхідності й іншої продукції) визначається розробниками та виробниками її проведенням спеціальної патентної експертизи, яка має на меті встановити, чи не підпадає певна продукція під дію чужих патентів. П. ч. визначається, як правило, стосовно тієї країни, до якої передбачається поставити продукцію. Внаслідок територіального характеру патентів продукція може бути П. ч. в одній країні, але порушувати патентні права в іншій. Визначення П. ч. має на меті запобігти порушенню патентних прав інших патентовласників. Такі порушення тягнуть за собою досить суворі санкції: накладення арешту на товари, закриття виробництва, припинення розпочатого будівництва, накладення штрафу та ін.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.