Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Патентне право — інститут цивільного права, що є складовою частиною розділу «Право інтелектуальної власності». Право інтелектуальної власності поділяється на авторське право і патентне право. П. п. можна розглядати як з об'єктивного, так і з суб'єктивного боку. У значенні об'єктивному П. п. є сукупністю правових норм, які регулюють суспільні відносини, що складаються в процесі створення, використання і захисту об'єктів промислової власності (винаходів, корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг, нових сортів рослин, нових порід тварин тощо). Отже, П. п. регулює й ті відносини, які складаються з приводу створення, використання та захисту об'єктів промислової власності, які захищаються свідоцтвом, а не патентом. Отже, П. п. регулює суспільні відносини в галузі науково-технічної діяльності. У суб'єктивному значенні П. п. є сукупністю прав, якими чинне законодавство наділяє того чи іншого суб'єкта у зв'язку із створенням, використанням та захистом будь-якого творчого результату науково-технічної діяльності. П. п. характеризується територіально-національним характером, тобто має чинність, а отже, надає правовий захист об'єктам промислової власності лише в межах тієї держави, яка його прийняла і видала правоохоронний документ. Останнім часом почався активний процес так званої інтернаціоналізації цивільного права, тобто максимально можливе зближення національного цивільного права різних країн. Цей процес значною мірою зачепив і патентне право, оскільки ринкові відносини зумовлюють потребу мати екстериторіальний патент, що набагато спрощує охорону прав винахідників різних країн. Щоб тією чи іншою мірою спростити і полегшити охорону прав на об'єкти промислової власності однієї країни в іншій прийнято ряд міжнародних конвенцій. Великі компанії укладають міжнародні і внутрішні патентні угоди й пули. Патентні пули відрізняються від патентних угод тим, що учасники створюють спеціальну монопольну організацію (товариство, акціонерне товариство). Вони передають цій організації свої патенти і ліцензії, а одержаний прибуток (доход) ділять між собою. Результатом таких договорів є використання об'єктів промислової власності незалежно від того, в якій країні видано патенти на них. П. п. країн з розвинутою ринковою економікою проголошує об'єкти промислової власності товаром і, отже, надає патентовласнику право учиняти з ним будь-які цивільно-правові правочини. У багатьох країнах відповідно до національного патентного права об'єкти промислової власності проголошуються об'єктами права власності. П. п. інших країн надає патентовласнику виключне право на використання зазначених об'єктів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.