Юридичний словник-довідник

Пенсії соціальні — пенсії, які призначаються і виплачуються непрацюючим громадянам (крім інвалідів з дитинства), які не мають права на трудову пенсію: інвалідам І та II груп, у тому числі інвалідам з дитинства, а також інвалідам III групи; особам, які досягли віку: чоловіки — 60, жінки — 55 років; дітям — у разі втрати годувальника; дітям — інвалідам віком до 16 років. П. с. призначаються в таких розмірах: 30 відсотків мінімального розміру пенсії за віком: особам, які досягли віку: чоловіки — 60, жінки — 55 років і не набули права на трудову пенсію без поважних причин; 50 відсотків мінімального розміру пенсії за віком: особам, які досягли віку : чоловіки — 60, жінки — 55 років і не набули права на трудову пенсію з поважних причин; інвалідам III групи; 100 відсотків мінімального розміру пенсії за віком: інвалідам II групи; дітям — інвалідам віком до 16 років; дітям, а також одному з батьків, або чоловікові (дружині), або діду, бабусі, брату чи сестрі, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) зайнятий доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8 років; 200 відсотків мінімального розміру пенсії за віком: інвалідам І групи; матерям, яким присвоєно звання «Мати-героїня». Якщо громадянин одночасно має право на соціальну пенсію і надбавку на непрацездатних членів сім'ї до пенсії за віком або у разі інвалідності зі вибором того, хто звернувся, призначається або пенсія, або надбавка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.