Юридичний словник-довідник

Пенсії трудові — пенсії, які призначаються особам, зайнятим суспільно корисною працею. До них належать: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах, у тому числі за угодами цивільно-правового характеру, незалежно від форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України; особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно особистій праці,— за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України; члени творчих спілок, а також інші творчі працівники, які не є членами таких спілок,— за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України; інші особи, які підлягають державному соціальному страхуванню; працівники воєнізованих формувань, які не підлягають державному соціальному страхуванню, особи начальницького і рядового складу фельд'єгерської служби Міністерства зв'язку України; вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти; особи, які стали інвалідами у зв'язку з виконанням державних чи громадських обов'язків або у зв'язку із рятуванням людського життя, охороною державної, колективної та індивідуальної власності, а також при охороні правопорядку; особи, зайняті доглядом за інвалідом І групи або дитиною — інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду; члени , сімей названих осіб і пенсіонерів з числа цих осіб — у разі втрати годувальника. П. т.— пенсії за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника, за вислугу років (ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.