Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Пенсія у разі інвалідності — пенсія, яка призначається у разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату здоров'я внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства). П. у р. і. призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. П. у р. і. внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання призначається незалежно від стажу роботи. Щодо пенсій внаслідок загального захворювання, то вони призначаються за наявності відповідного стажу роботи на час настання інвалідності (див.: ст. 25 Закону України «Про пенсійне забезпечення») П. у р. і. призначається в таких розмірах: інвалідам І групи — 70 відсотків, інвалідам II групи — 60 відсотків, інвалідам III групи — 40 відсотків заробітку. До П. у р. і., зокрема обчисленої в мінімальному розмірі, встановлюються такі надбавки: непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацюючих членів сім'ї,— на кожного в розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних; інвалідам І групи, одиноким інвалідам II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам III групи, які досягли пенсійного віку,— на догляд за ними в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком. Пенсії призначаються на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Чоловікам, старшим 60 років, і жінкам, старшим 55 років, П. у р. і. призначається довічно. П. у р. і. виплачується без урахування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем фактичного проживання пенсіонера незалежно від прописки (ст. ст. 23—26, 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.