Юридичний словник-довідник

Пеня — один із видів неустойки, визначена законом або договором грошова сума, яку боржник повинен сплатити кредитору в разі прострочення виконання зобов'язання. За загальним правилом пеня встановлюється у вигляді процента від простроченої суми за кожний день після прострочення виконання зобов'язання. Так, постановою Верховної Ради України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» встановлено, що при простроченні платежів платник, незалежно від форми власності, сплачує на користь одержувача пеню в розмірі 0,5 процента від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо більший розмір пені не обумовлений угодою сторін. Період нарахування пені може бути обмежений певним строком (наприклад, місячним), після чого передбачається стягнення штрафу. Пеня може встановлюватись і в певній сумі за день прострочення незалежно від простроченої суми. До пені застосовуються всі правила стягнення неустойки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.