Юридичний словник-довідник

Перерахунок пенсії — перерахунок, який здійснюється при зміні заробітку і збільшенні трудового стажу. П. п. з більш високого заробітку передбачає, що пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсій за віком або у разі інвалідності не менше двох років з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється за заявою пенсіонера новий розмір пенсії, виходячи з більш високого заробітку, який визначається за 2 роки роботи підряд після призначення попередньої пенсії. На тих самих умовах здійснюється П. п., призначеної в мінімальному розмірі у зв'язку з відсутністю заробітку. У разі дальшого зростання заробітку пенсіонера за його заявою проводиться новий П. п. Кожний наступний П. п. здійснюється не раніше, ніж через 2 роки роботи після попереднього перерахунку (ст. 69 Закону України «Про пенсійне забезпечення»). Якщо пенсіонер, якому при неповному стажі призначено пенсію за віком або пенсію у разі інвалідності, пропрацював після призначення пенсії не менш як два роки, то за його заявою проводиться П. п., виходячи із стажу на час перерахунку. Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення повної пенсії, то П. п. проводиться незалежно від того, скільки минуло часу після призначення пенсії при неповному стажі (ст. ст. 69, 70 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.