Юридичний словник-довідник

Перехід права власності — відносини, за допомогою яких право власності (право повного господарського відання, право оперативного управління) переходить від однієї особи до іншої. В цивільному законодавстві визначається момент виникнення права власності у набувача за договором. Згідно із ст. 128 Цив. К. України це право виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено договором або законом. Передачею визнається вручення речей набувачеві, здача майна транспортній організації для відправлення набувачеві, здача на пошту поштового відправлення, відчуженого без зобов'язання доставки. До передачі прирівнюється передача коносаменту або іншого розпорядчого документа на речі. Угодою сторони можуть визначити й інший момент виникнення права власності, наприклад момент укладення угоди. Щодо деяких угод законодавець визначає спеціально той чи інший момент виникнення права власності у набувача, наприклад момент нотаріального посвідчення угоди, якщо таке посвідчення є обов'язковим. Цей момент може бути обумовлений також рішенням суду. У позадоговірних відносинах право власності в особи виникає в момент заволодіння річчю (дарами природи) або створення її (скульптури, картини тощо).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.