Юридичний словник-довідник

Безвісна відсутність — встановлений у судовому порядку факт тривалої відсутності громадянина в місці його постійного проживання, коли місцезнаходження його невідоме. Визнання Б. в. здійснюється за заявою заінтересованих осіб у порядку окремого провадження. Суд визнає громадянина безвісно відсутнім через один рік від дня одержання в місці його постійного проживання останніх відомостей про його місцеперебування. Не можуть визнаватися безвісно відсутніми особи, які переховуються від суду або слідства (коли розшук їх триває). У разі визнання громадянина безвісно відсутнім над його майном встановлюється опіка. Особи, що були на його утриманні, набувають права на пенсію у разі втрати годувальника, шлюб з ним розривається в органах запису актів громадянського стану. У разі появи або виявлення місцеперебування громадянина, визнаного безвісно відсутнім, за його заявою або за заявою заінтересованих осіб суд спростовує своє рішення і відновлює його майнові права. Див. Місце проживання, Утримання.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.