Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Підозрюваний — особа, затримана за підозрою у скоєнні злочину, або особа, до якої застосовано запобіжний захід до винесення постанови про притягнення її як обвинуваченого. Згідно із ст. 43 КПК П. має право: знати, в чому він підозрюється; давати показання або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання і відводи; вимагати перевірки прокурором правомірності затримання; подавати скарги на дії і рішення особи, яка проводить оперативно — розшукові дії та дізнання, а також слідчого і прокурора. Про роз'яснення прав П. зазначається в протоколі затримання або в постанові про обрання запобіжного заходу. Крім того, особа, що проводить дізнання, або слідчий зобов'язані до першого допиту роз'яснити П. його право мати захисника і скласти про це окремий протокол (ст. 21 КПК). Запобіжний захід застосовується до П. лише у виняткових випадках, обвинувачення йому повинно бути пред'явлене не пізніше 10 діб від моменту обрання запобіжного заходу. Якщо в цей строк обвинувачення не буде пред'явлене, запобіжний захід скасовується (ст. 148 КПК). П. зобов'язаний з'являтися за викликом особи, що проводить дізнання, слідчого і прокурора, не відлучатися з місця постійного проживання або тимчасового перебування без їх дозволу, якщо до нього як запобіжний захід було застосовано підписку про невиїзд. У необхідних випадках у П. можуть бути взяті зразки (зокрема, почерку, проби крові) для порівняльного експертного дослідження. П. може бути поміщений до медичної установи для проведення судово-медичної чи судово-психіатричної експертизи. Від моменту винесення постанови про притягнення П. як обвинуваченого він стає обвинуваченим (ст. 43 КПК). Див. також Затримання підозрюваного.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.