Юридичний словник-довідник

Підозрюваний — особа, затримана за підозрою у скоєнні злочину, або особа, до якої застосовано запобіжний захід до винесення постанови про притягнення її як обвинуваченого. Згідно із ст. 43 КПК П. має право: знати, в чому він підозрюється; давати показання або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання і відводи; вимагати перевірки прокурором правомірності затримання; подавати скарги на дії і рішення особи, яка проводить оперативно — розшукові дії та дізнання, а також слідчого і прокурора. Про роз'яснення прав П. зазначається в протоколі затримання або в постанові про обрання запобіжного заходу. Крім того, особа, що проводить дізнання, або слідчий зобов'язані до першого допиту роз'яснити П. його право мати захисника і скласти про це окремий протокол (ст. 21 КПК). Запобіжний захід застосовується до П. лише у виняткових випадках, обвинувачення йому повинно бути пред'явлене не пізніше 10 діб від моменту обрання запобіжного заходу. Якщо в цей строк обвинувачення не буде пред'явлене, запобіжний захід скасовується (ст. 148 КПК). П. зобов'язаний з'являтися за викликом особи, що проводить дізнання, слідчого і прокурора, не відлучатися з місця постійного проживання або тимчасового перебування без їх дозволу, якщо до нього як запобіжний захід було застосовано підписку про невиїзд. У необхідних випадках у П. можуть бути взяті зразки (зокрема, почерку, проби крові) для порівняльного експертного дослідження. П. може бути поміщений до медичної установи для проведення судово-медичної чи судово-психіатричної експертизи. Від моменту винесення постанови про притягнення П. як обвинуваченого він стає обвинуваченим (ст. 43 КПК). Див. також Затримання підозрюваного.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.