Юридичний словник-довідник

Підприємець — особа, яка здійснює підприємницьку діяльність. Суб'єктами цієї діяльності можуть бути громадяни України, інших держав, не обмежені законом у правоздатності і дієздатності, юридичні особи всіх форм власності. Законодавством встановлені певні обмеження щодо здійснення підприємницької діяльності окремими категоріями громадян: військовослужбовцями, посадовими особами органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного нотаріату, а також органів державної влади і управління, які повинні контролювати діяльність підприємств. Особи, яким суд заборонив займатися певною діяльністю, не можуть бути зареєстровані як підприємці з правом здійснення відповідного виду діяльності до закінчення строку, встановленого вироком суду. Особи, що мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини, не можуть бути зареєстровані як підприємці, а також не можуть бути співзасновниками підприємницьких організацій і займати в підприємницьких товариствах та їхніх спілках (об'єднаннях) керівні посади, а також посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю. Іноземні громадяни і особи без громадянства, що здійснюють підприємницьку діяльність на території України, користуються такими самими правами і мають такі самі обов'язки, що й громадяни України, якщо інше не випливає із законодавства України. Порядок здійснення підприємницької діяльності іноземними юридичними особами визначається законодавством України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.