Юридичний словник-довідник

Підслідність кримінальних справ — сукупність встановлених законом ознак справи, за якими вона належить до відання того чи іншого органу розслідування. Розрізняють п'ять видів П.: предметна (родова), персональна, альтернативна, за зв'язком справ, територіальна. За предметною (родовою) П. орган, який розслідуватиме справу, визначається за характером скоєного злочину, його кваліфікацією. За цією ознакою розмежовується компетенція в частині розслідування між різними органами попереднього слідства: слідчими прокуратури, органів внутрішніх справ і органів СБ України (ч. 1 ст. 111, ч. 1 і 2 ст. 112 КПК). Так звана персональна П. визначається суб'єктом злочину. Наприклад, усі справи про злочини, скоєні неповнолітніми, повинні розслідуватися слідчими органів внутрішніх справ, а всі справи про злочини, скоєні військовослужбовцями, військовозобов'язаними під час перебування на навчальних зборах та іншими особами, справи про скоєння злочинів, які підсудні військовим судам (ст. 36 КПК),— слідчими військової прокуратури. Альтернативна П. (ч. З ст. 112 КПК) означає, що справа розслідується органом попереднього слідства того відомства, який порушив кримінальну справу. Я. за зв'язком справ застосовується тоді, коли розслідування однієї справи пов'язане з розслідуванням іншої. Територіальна П. означає, що згідно із ст. 116 КПК попереднє розслідування проводиться в тому районі, де скоєно злочин. Слідчий, встановивши, що справа йому не підслідна, зобов'язаний провести всі невідкладні слідчі дії і передати справу прокурору для направлення її за підслідністю, склавши про це мотивовану постанову.

Спори про П. справ між органами розслідування вирішуються відповідними прокурорами (ст. 117 КПК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.