Юридичний словник-довідник

Підстава кримінальної відповідальності — вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить усі ознаки злочину, передбаченого кримінальним законом. Кримінальній відповідальності підлягає особа, яка умисно або з необережності скоїла злочин. Кримінальна відповідальність є правовим наслідком скоєння злочину, покладає на особу обов'язок відповідати за порушення кримінально-правової заборони перед державою і понести всі передбачені за це законом санкції. Отже, з моменту вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого кримінальним законом, між державою й особою, яка скоїла злочин, виникають кримінально-правові відносини. Ознаки суспільно небезпечного діяння встановлюються КК України і не лише його Особливою частиною, де описано це діяння, а й Загальною частиною, у якій наведено основоположні норми, що торкаються всіх злочинів. У КК України (ч. 2 ст. 3) записано, що ніхто не може бути визнаний винним у скоєнні злочину, а також підданий кримінальному покаранню інакше, як за вироком суду й відповідно до закону. Це означає, що лише суд своїм вироком встановлює злочин і злочинця, який скоїв його, та призначає відповідно до певних норм, названих у вироку, покарання, яке засуджений повинен відбувати за скоєння цього злочину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.