Юридичний словник-довідник

Пільги і компенсації вивільнюваним працівникам — пільги і компенсації, що надаються працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій при розірванні трудового договору у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці. За цими працівниками зберігається середня заробітна плата на період працевлаштування, але не більш як три місяці від дня звільнення з урахуванням вихідної допомоги. Виплата місячної вихідної допомоги і середнього заробітку, що зберігається, проводяться за попереднім місцем роботи. За зазначеним працівником зберігається безперервний трудовий стаж, якщо перерва в роботі після звільнення не перевищувала трьох місяців (ст. 49 КЗпП України). Встановлене у цій статті збереження середньомісячної заробітної плати гарантує держава за умови реєстрації працівника у державній службі зайнятості не пізніш як за десять календарних днів до закінчення тримісячного терміну. При реєстрації громадянина у службі зайнятості держава гарантує (ст. 25, 26, 31 Закону України «Про зайнятість населення України»): надання йому статусу безробітного; право на одержання допомоги у разі безробіття; збереження на новому місці роботи на увесь час навчання новій професії з відривом від виробництва середньої заробітної плати на попередньому місці роботи; право на достроковий вихід на пенсію за 1,5 року до встановленого законодавством строку осіб передпенсійного віку; допомога в пошуках нової роботи; виплата інших компенсацій (стипендій, додаткової матеріальної допомоги).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.