Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Плата за забруднення навколишнього природного середовища — один із засобів економічного регулювання природоохоронної діяльності. Встановлюється за викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, а також підземні горизонти, в тому числі скиди підприємств через систему комунальної каналізації; розміщення відходів у' навколишньому природному середовищі. Розміри платежів визначаються на підставі лімітів викидів і скидів забруднюючих речовин і розміщення відходів. У разі, коли це призводить до забруднення природних ресурсів загальнодержавного значення, територій інших областей, ліміти встановлюються Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України; в інших випадках — в порядку, встановленому Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст загальнодержавного підпорядкування) Радами народних депутатів за поданням органів указаного вище міністерства. Ліміти викидів (скидів) забруднюючих речовин визначаються з урахуванням гранично допустимих обсягів викидів з кожного інгредієнта і доводяться до підприємств як тимчасово погоджені величини викидів (скидів) забруднюючих речовин з кожного інгредієнта в тоннах за рік. Ліміти розміщення відходів у навколишньому природному середовищі визначаються для підприємств як фізичний обсяг відходів за класами токсичності їх згідно з дозволом на розміщення і доводяться в тоннах на рік. За викиди (скиди) забруднюючих речовин і розміщення відходів у межах встановлених лімітів визначаються базові нормативи плати. За понадлімітні викиди (скиди) і розміщення відходів встановлюється підвищений розмір плати на підставі базових нормативів і коефіцієнтів кратності плати за понадлімітні викиди (скиди) забруднюючих речовин і розміщення відходів. У разі відсутності на підприємстві затверджених у встановленому порядку лімітів забруднення плата за викиди (скиди) і розміщення відходів стягується як за понадлімітні. Платежі підприємств у межах лімітів відносяться на витрати виробництва, а за понадлімітні здійснюються за рахунок доходу, що залишається в розпорядженні підприємства. Ці платежі надходять до місцевих і загальнодержавних позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища. Порядок встановлення нормативів плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.