Юридичний словник-довідник

Плата за забруднення навколишнього природного середовища — один із засобів економічного регулювання природоохоронної діяльності. Встановлюється за викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, а також підземні горизонти, в тому числі скиди підприємств через систему комунальної каналізації; розміщення відходів у' навколишньому природному середовищі. Розміри платежів визначаються на підставі лімітів викидів і скидів забруднюючих речовин і розміщення відходів. У разі, коли це призводить до забруднення природних ресурсів загальнодержавного значення, територій інших областей, ліміти встановлюються Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України; в інших випадках — в порядку, встановленому Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст загальнодержавного підпорядкування) Радами народних депутатів за поданням органів указаного вище міністерства. Ліміти викидів (скидів) забруднюючих речовин визначаються з урахуванням гранично допустимих обсягів викидів з кожного інгредієнта і доводяться до підприємств як тимчасово погоджені величини викидів (скидів) забруднюючих речовин з кожного інгредієнта в тоннах за рік. Ліміти розміщення відходів у навколишньому природному середовищі визначаються для підприємств як фізичний обсяг відходів за класами токсичності їх згідно з дозволом на розміщення і доводяться в тоннах на рік. За викиди (скиди) забруднюючих речовин і розміщення відходів у межах встановлених лімітів визначаються базові нормативи плати. За понадлімітні викиди (скиди) і розміщення відходів встановлюється підвищений розмір плати на підставі базових нормативів і коефіцієнтів кратності плати за понадлімітні викиди (скиди) забруднюючих речовин і розміщення відходів. У разі відсутності на підприємстві затверджених у встановленому порядку лімітів забруднення плата за викиди (скиди) і розміщення відходів стягується як за понадлімітні. Платежі підприємств у межах лімітів відносяться на витрати виробництва, а за понадлімітні здійснюються за рахунок доходу, що залишається в розпорядженні підприємства. Ці платежі надходять до місцевих і загальнодержавних позабюджетних фондів охорони навколишнього природного середовища. Порядок встановлення нормативів плати і стягнення платежів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.