Юридичний словник-довідник

Плата за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин — стягується з усіх суб'єктів відповідної підприємницької діяльності незалежно від форм власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями. Щодо цього діє Тимчасовий порядок стягнення плати за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8.II.1994. Цим актом встановлено єдині на території України, її континентальному шельфі правила стягнення плати при видобуванні корисних копалин як загальнодержавного, так і місцевого значення. Об'єктом такої плати є обсяг погашених балансових запасів, (для нафти, конденсату газу та гідромінеральних ресурсів — обсяг видобутих) корисних копалин. Для суб'єктів підприємницької діяльності встановлюється єдиний норматив плати за колену одиницю погашених (для нафти, конденсату газу та гідромінеральних ресурсів — видобутих) балансових запасів корисних копалин в розмірі одного відсотка ціни реалізації одиниці видобутої мінеральної сировини без урахування податку на добавлену вартість. Для гірничодобувних підрозділів (цехів), об'єднаних із збагачувальними фабриками, або тих, які входять до складу гірничодобувних підприємств і передають свою продукцію для переробки за собівартістю, при обчисленні плати за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин замість ціни береться собівартість у межах гірничодобувного підрозділу (цеху), збільшена на коефіцієнт 1,1. Єдиний норматив плати встановлюється для всіх видобувачів незалежно від якості ресурсу й умов експлуатації. Для підприємств вугільної промисловості до нормативу плати застосовується коефіцієнт 0,5. Сума платежу за спеціальне використання надр при видобуванні корисних копалин обчислюється платниками самостійно, виходячи з обсягу погашених (запланованих до погашення) балансових запасів (для нафти, конденсату газу та гідромінеральних ресурсів — обсягу видобутку), ціни реалізації (собівартості) одиниці видобутої мінеральної сировини та нормативу плати. Плата відноситься на витрати виробництва. Контроль за правильністю обчислення її і своєчасністю сплати платежів здійснюють державні податкові інспекції.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.