Юридичний словник-довідник

Плата за спеціальне використання прісних водних ресурсів — плата, що стягується з усіх суб'єктів відповідної підприємницької діяльності незалежно від форм власності, в тому числі підприємств гідроенергетики і водного транспорту. Плата не стягується за використання підземних вод, які є сировиною в технологічному процесі вилучення корисних копалин, що містяться в них, видобуваються із надр разом з корисними копалинами, а також забір яких допомагає усувати небезпечну дію вод у господарській діяльності (забруднення, підтоплення, засолення, заболочення, зсуви тощо). Відповідно до Порядку стягування плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 8.II.1994, встановлено тимчасові нормативи плати за: спеціальне використання прісних поверхневих водних ресурсів; спеціальне використання прісних підземних водних ресурсів. У першому випадку ці нормативи виражаються у карбованцях за один кубічний метр прісної води по басейнах річок України, а в другому — в карбованцях за один кубічний метр по областях України. Розміри платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів, крім тих, що використовуються підприємствами гідроенергетики і водного транспорту, встановлюються відповідно до тимчасових нормативів плати, обсягів використання води та лімітів її використання. Ці платежі у межах встановлених лімітів відносяться на витрати виробництва, а за понадлімітне використання їх стягуються в доход (прибуток), що залишається в розпорядженні суб'єктів підприємницької діяльності. Підприємствам гідроенергетики та водного транспорту розміри платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів установлюються на основі тимчасових нормативів плати: а) для підприємств водного транспорту — залежно від вантажопідйомності або пасажиромісткості транспортних засобів; б) для підприємств гідроенергетики — залежно від повного обсягу води, що пропускається через турбінні агрегати, в тому числі за воду, яка використовується для змащування й охолодження вузлів гідроагрегатів. Для підприємств гідроенергетики до тимчасових нормативів плати застосовується коефіцієнт 0,005. Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів здійснюють державні податкові інспекції.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.