Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Плата за спеціальне використання прісних водних ресурсів — плата, що стягується з усіх суб'єктів відповідної підприємницької діяльності незалежно від форм власності, в тому числі підприємств гідроенергетики і водного транспорту. Плата не стягується за використання підземних вод, які є сировиною в технологічному процесі вилучення корисних копалин, що містяться в них, видобуваються із надр разом з корисними копалинами, а також забір яких допомагає усувати небезпечну дію вод у господарській діяльності (забруднення, підтоплення, засолення, заболочення, зсуви тощо). Відповідно до Порядку стягування плати за спеціальне використання прісних водних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 8.II.1994, встановлено тимчасові нормативи плати за: спеціальне використання прісних поверхневих водних ресурсів; спеціальне використання прісних підземних водних ресурсів. У першому випадку ці нормативи виражаються у карбованцях за один кубічний метр прісної води по басейнах річок України, а в другому — в карбованцях за один кубічний метр по областях України. Розміри платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів, крім тих, що використовуються підприємствами гідроенергетики і водного транспорту, встановлюються відповідно до тимчасових нормативів плати, обсягів використання води та лімітів її використання. Ці платежі у межах встановлених лімітів відносяться на витрати виробництва, а за понадлімітне використання їх стягуються в доход (прибуток), що залишається в розпорядженні суб'єктів підприємницької діяльності. Підприємствам гідроенергетики та водного транспорту розміри платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів установлюються на основі тимчасових нормативів плати: а) для підприємств водного транспорту — залежно від вантажопідйомності або пасажиромісткості транспортних засобів; б) для підприємств гідроенергетики — залежно від повного обсягу води, що пропускається через турбінні агрегати, в тому числі за воду, яка використовується для змащування й охолодження вузлів гідроагрегатів. Для підприємств гідроенергетики до тимчасових нормативів плати застосовується коефіцієнт 0,005. Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати платежів за спеціальне використання прісних водних ресурсів здійснюють державні податкові інспекції.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.