Юридичний словник-довідник

Подвійне громадянство — перебування особи одночасно у громадянстві двох чи більше держав. П. г. може виникнути внаслідок колізії законів: а) при народженні дитини в країні, де діє «принцип крові», вона набуває громадянства своїх батьків незалежно від місця народження, а там, де діє принцип «право ґрунту», вона набуває громадянства тієї держави, на території якої народилася, незалежно від громадянства батьків; б) внаслідок шлюбу жінки з іноземцем, якщо законодавство її країни зберігає за нею громадянство, а законодавство країни чоловіка автоматично надає їй ще одне громадянство (США, Іспанія, Німеччина, Ліберія); в) при зміні громадянства шляхом натуралізації, якщо законодавство країни, громадянином якої була особа, не передбачає позбавлення громадянства в разі натуралізації її в іншій державі. Особи з П. г. мають обов'язки перед обома країнами, тому, перебуваючи на території однієї країни, не можуть посилатися на обов'язки перед іншою країною. Див. також Громадянство України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.