Юридичний словник-довідник

Подружжя — жінка і чоловік, які перебувають у зареєстрованому в державних органах запису актів громадянського стану шлюбі. Стосунки П. будуються на засадах рівності в усіх видах сімейних відносин — як особистих, так і майнових. Не допускається обмеження прав кожного з П. за ознакою походження, соціального і майнового стану, расової і національної належності, статі, освіти, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, місця проживання та ін. При укладенні шлюбу П. за своїм бажанням обирає прізвище одного з подружжя як їхнє спільне прізвище, або кожен з П. зберігає дошлюбне прізвище, або може приєднати до свого прізвища прізвище іншого з П. Найважливішим є право спільно вирішувати питання життя сім'ї, в тому числі й питання виховання дітей. Кожен з II. вільний у виборі занять, професії і місця проживання. Майно, нажите П. за час шлюбу, є його спільною власністю. Кожен з П. має рівні права володіння, користування і розпоряджання цим майном. П. користується рівними правами на майно і в тому разі, якщо один із них був зайнятий веденням домашнього господарства, доглядом за дітьми або з інших поважних причин не мав самостійного заробітку (ст. 22 КЗпШС). П. може укласти між собою шлюбний контракт, може укладати угоди щодо спільного майна з іншими особами. Проте угоди між П., спрямовані на обмеження майнових прав жінки, чоловіка, дітей, недійсні і не обов'язкові ні для П., ні для третіх осіб. її. повинно матеріально підтримувати одне одного.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.