Юридичний словник-довідник

Безпека колективна — співробітництво держав з метою підтримання міжнародного миру і безпеки. Здійснюється в межах Організації Об'єднаних Націй і регіональних організацій та угод. Складається з таких елементів: 1) загальновизнаних принципів і норм міжнародного права (заборона застосування сили і загрози силою, повага до суверенітету, рівноправність держав, невтручання у внутрішні справи та ін.); 2) системи мирного розв'язання міжнародних спорів; 3) системи колективних заходів для відвернення і усунення загрози миру, порушень миру й актів агресії; 4) системи колективних заходів щодо роззброєння. Б. к. вимагає від держав надавати допомогу жертвам агресій і утримуватися від допомоги державі — агресору, брати участь у спільних діях на підставі Статуту ООН з метою запобігання або усунення загрози миру, припинення актів агресії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.