Юридичний словник-довідник

Позбавлення батьківських прав — санкція до батьків, які порушують свій обов'язок щодо виховання неповнолітніх дітей. Вживається в сімейному і кримінальному праві. У кримінальному праві П. б. п. застосовується як додаткова міра покарання (ст. 38 КК). П. б. п. як міра покарання допускається лише тоді, коли суд встановив зловживання цими правами з боку винного. Найчастіше застосовується як міра сімейно-правової відповідальності. Батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо виховання дітей, в тому числі і при відмові без поважних причин забрати дитину з пологового будинку (відділення), інших дитячих лікувально-профілактичних і навчально-виховних закладів, або зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми, шкідливо впливають на них своєю аморальною, антигромадською поведінкою, а також якщо батьки хронічні алкоголіки або наркомани. П. б. п. відбувається тільки в судовому порядку. Позов про П. б. п. може бути поданий державними або громадськими організаціями, одним з батьків чи піклувальників дитини, а також прокурором. При розгляді справи про П. б. п. необхідна наявність письмового висновку органів опіки і піклування, а також участь у судовому засіданні представника цього органу і прокурора.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.