Юридичний словник-довідник

Політичний режим — сукупність методів і прийомів здійснення державної влади. Розрізняють такі види П. p.: демократичний, авторитарний, тоталітарний. За демократичного режиму державна влада здійснюється здебільшого ліберально-демократичними методами з дотриманням прав людини, забезпеченням легальних можливостей урахування інтересів усіх груп населення через демократичні інститути та діяльність різноманітних громадських організацій, які представляють ці інтереси і впливають на вироблення і здійснення політики держави. За умов авторитарного режиму державна влада здійснюється більш жорсткими методами, можливості для вільного виявлення інтересів різних груп населення обмежені, всю владу зосереджує в своїх руках правляча верхівка. Фактично принцип розподілу влади не реалізується, права і свободи громадянського суспільства ігноруються. За умов тоталітарного режиму державна влада здійснюється обмеженням або порушенням основних прав людини; скороченням або недопущенням, усуненням легальних можливостей для вільного виявлення й урахування інтересів усіх груп населення; зосередженням неконтрольованої населенням державної влади в руках правлячої верхівки (олігархії) або однієї особи. Мають місце політичний терор, зрощування функцій правлячої партії з державою тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.