Юридичний словник-довідник

Порука особиста — один із запобіжних заходів, який полягає у взятті в осіб, що заслуговують на довіру, письмового зобов'язання про те, що вони ручаються за належну поведінку та явку обвинуваченого за викликом до органу дізнання, слідчого і суду на першу вимогу. Передбачена ст. 152 КПК. Число поручителів визначає орган, що обирає П. о., але їх не може бути менше двох. Поручителя повідомляють про суть справи, в якій застосовують цей запобіжний захід, а також попереджають про відповідальність (грошове стягнення) у разі ухилення особи, за яку він ручається, від слідства і суду. П. о. застосовують лише за клопотанням чи згодою поручителів. При відмові поручителя від узятого на себе зобов'язання, про що може бути заявлено у будь-який час провадження справи, П. о. замінюють іншим запобіжним заходом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.