Юридичний словник-довідник

Порушення кримінальної справи — перша, початкова стадія кримінального процесу. На цій стадії компетентні органи повинні з'ясувати наявність чи відсутність передбачених законом приводів і підстав до П. к. е., а також обставин, що виключають провадження у справі, і залежно від цього прийняти рішення про П. к. с. або про відмову в П. к. с., яке оформляється постановою прокурора, органу дізнання, слідчого або судді. Приводами до П. к. с. є: заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, службових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян; повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці скоєння злочину або з речовим доказом; явка з повинною; повідомлення, опубліковані в пресі; безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину. За заявою або повідомленням про злочин рішення про П. к. с., відмову в П. к. с. або про направлення їх за належністю повинно бути прийняте не пізніше як у 3-денний строк, а коли їх необхідно перевірити, не пізніш як у 10-ден- ний строк. Підставою для П. к. с. є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину, передбаченого КК. Після П. к. с. прокурор направляє її для проведення попереднього слідства або дізнання; слідчий починає попереднє слідство, а орган дізнання — дізнання; суддя направляє справу прокурору для проведення попереднього слідства або дізнання, а справи, які порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого (справи приватного обвинувачення),— приймає до розгляду в суді (ст. ст. 94, 97, 98 КПК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.