Юридичний словник-довідник

Безпосередність судового розгляду — одне із загальних положень судового розгляду, яке полягає в тому, що при розгляді будь-якої кримінальної або цивільної справи судді повинні особисто й безпосередньо дослідити всі докази, заслухати показання свідків, потерпілого, підсудного, пояснення осіб, які беруть участь у справі, висновки експертів, оглянути речові докази та ін. Суд має обґрунтовувати вирок чи рішення лише на тих доказах, які були розглянуті в судовому засіданні. Оголошення письмових показань допускається лише для перевірки істотних суперечностей між показаннями на суді і під час попереднього розслідування, а також у разі відмови підсудного давати показання та у випадках, коли свідок не може з'явитися до суду з поважних причин. Б. с. р. обумовлює усну форму дослідження доказів, нерозривно пов'язану з безперервністю розгляду та незмінністю складу суду при розгляді справи. В цивільному процесі допускаються винятки з положення про Б. с. p., зокрема, неявка однієї із сторін не є безумовною перешкодою для вирішення справи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.