Юридичний словник-довідник

Право власності — сукупність правових норм, які закріплюють, регулюють і охороняють належність матеріальних благ певним особам та державі. П. в. як суб'єктивне право є мірою дозволеної поведінки правомочної особи, яка виражається у володінні, користуванні і розпорядженні належним їй майном. Правомочність володіння полягає в юридично забезпеченій можливості мати певне майно. Правомочність користування — в основаній на законі можливості використання майна (господарського або іншого) шляхом одержання від нього потрібних особі цінних якостей, використання їх або споживання для власних потреб. Правомочність розпорядження означає можливість визначення долі майна шляхом зміни його належності аж до відчуження. Власник має водночас всі три правомочності, в той час як всі інші особи, як правило, мають ці правомочності кожну зокрема, хоча інколи і не власник може мати їх всі разом, проте головним для визначення особливостей П. в. є те, що власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається своїм майном, в той час як інші особи мають погоджувати свої дії з власником. Абсолютний характер П. в. обмежений законом лише в певних випадках і є характерною рисою цього права.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.