Юридичний словник-довідник

Безхазяйне майно — майно, яке не має власника або власник його невідомий. Правові наслідки виявлення такого майна визначаються Цив. К. України. В установленому законом порядку Б. м. може передаватися у державну (комунальну) власність, але не раніш як через рік з моменту взяття цього майна на облік. Порядок виявлення й обліку Б. м. визначається законодавчими актами. Спеціальні правила встановлюються щодо не витребуваних від органів зв'язку посилок, бандеролей, листів, грошових переказів, незатребуваного багажу на транспорті та деякого іншого майна. Закон визначає також певні наслідки появи власника Б. м. (його правонаступників).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.