Юридичний словник-довідник

Без'ядерна зона — зона, вільна від ядерної зброї, територія, на якій на підставі міжнародного договору між заінтересованими державами забороняється випробування, виробництво і розміщення ядерної зброї. Ст. VII Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (1970) передбачає право будь-яких держав укладати регіональні угоди з метою забезпечення повної відсутності ядерної зброї на їхній території, тобто утворення Б. з. Такі зони можуть утворювати як кілька держав, так і окремі держави. Б. з. існує в Латинській Америці на підставі Договору про заборону ядерної зброї в Латинській Америці (1967 р.) — Договір Тлателолко, який набрав чинності в 1969 р. Б. з. є Антарктика, правовий режим якої регулюється Вашингтонським договором 1959 p., що заборонив будь-які ядерні вибухи, скидання ядерних запасів і матеріалів в Антарктику. Б. з. є дно і надра Світового океану, оскільки держави зобов'язалися за договором 1971 р. не встановлювати і не розміщувати там ядерну зброю та інші види зброї масового знищення. Договір 1967 р. щодо космосу проголосив Б. з. небесні тіла. Ці зони є додатковими гарантіями Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.