Юридичний словник-довідник

Право на інформацію — гарантована можливість вільного одержання, використання, поширення і зберігання будь-яких відомостей, у будь-якій формі і будь-якими засобами. В Україні П. на і. вперше визначено Законом «Про інформацію» 1992 р. (ст. 9). У Загальній Декларації прав людини, прийнятій у 1948 р., П. на і. розглядається як складова частина права кожної людини на свободу переконань і свободу виявлення їх (ст. 19). Згідно з національним законодавством суб'єктами П. на і. є громадяни, об'єднання їх, юридичні особи, державні органи. П. на і. охоплює: право власності на інформацію; право на заснування друкованих засобів масової інформації; право на науково-технічну інформацію; право на одержання масової інформації через друковані засоби масової інформації; право одержувати інформацію про діяльність органів державної влади й управління, органів місцевого самоврядування та ін. П. на і. охороняється законом. Встановлено ряд юридичних гарантій цього права. Держава гарантує всім учасникам інформаційних відносин рівні права й можливості доступу до інформації. Суб'єкт П. на і. може вимагати усунення будь-яких порушень його права. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі джерел одержання інформації, крім випадків, передбачених законом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.