Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Правова охорона пам'яток історії та культури — система правових норм, які регулюють суспільні відносини в галузі охорони і використання пам'яток з метою збереження їх для нинішніх і майбутніх поколінь, ефективного використання для наукового вивчення і популяризації. За Конституцією України (ст. 66) піклування про збереження історичних пам'яток та інших культурних цінностей — обов'язок громадян. Найважливіші питання П. о. п. і. та к. регламентує Закон України «Про охорону і використання пам'яток історії та культури». Відповідно до цього Закону пам'ятками історії та культури визнаються споруди, пам'ятні місця і предмети, пов'язані з історичними подіями в житті народу, розвитком суспільства і держави, творіння матеріальні і духовні, які мають історичну, наукову, художню та іншу культурну цінність. До пам'яток історії та культури належать пам'ятки історії, археології, містобудування і архітектури, мистецтва, документальні пам'ятки. Всі пам'ятки на території України незалежно від того, в чиїй власності (державній, кооперативній, приватній) вони перебувають, охороняються державою і беруться на облік. З метою організації обліку і охорони їх нерухомі пам'ятки поділяються на пам'ятки державного і місцевого значення і занесені до відповідних реєстрів. Державний облік пам'яток, що знаходяться в музеях, бібліотеках, архівах, проводиться в порядку, визначеному законодавством України про музейний, архівний і бібліотечний фонди. Державне управління П. о. п. і. так. здійснюють Кабінет Міністрів України, місцеві державні адміністрації, а також спеціально уповноважені державні органи (Міністерство культури, Державний комітет України у справах містобудування та архітектури, Головне архівне управління при Кабінеті Міністрів України). Важлива роль у галузі охорони пам'яток належить громадським організаціям і громадянам. У 1965 р. створено Українське товариство охорони пам'яток історії та культури, яке залучає широкі верстви населення до активної і безпосередньої участі в П. о. п. і. та к. та здійсненні громадського контролю за їх використанням і реставрацією. Закон регламентує порядок організації історико-культурних заповідників, проведення археологічних розвідок і розкопок, встановлення охоронних зон навколо пам'яток, використання пам'яток у наукових, освітніх, музейних цілях, забезпечення їх збереження при будівельних та інших роботах, умови господарського використання і реставрації. Законодавство передбачає адміністративну, кримінальну і цивільно-правову відповідальність за порушення правил охорони пам'яток. Якщо міжнародним договором, в якому бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж законодавством України про П. о. п. і. так., то діють норми міжнародного договору.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.