Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Правова система — система всіх юридичних явищ, які існують у певній державі або в групі однотипних держав. Так само як політика (політична система суспільства) і держава (система державного апарату, інших державних організацій) своєрідні соціальні системи утворюють різноманітні юридичні явища. Розрізняють, зокрема, П. с. і систему права. Кожна з них має свою структуру. До складу П. с. входять: різноманітні правові акти (юридичні норми з їх зовнішніми джерелами, об'єктивовані акти тлумачення і застосування цих норм; діяльність та відносини відповідних суб'єктів щодо створення таких актів; всілякі види і вияви правосвідомості; стан законності та його деформації (акти правомірної, а також неправомірної поведінки). Система права — це система всіх чинних юридичних норм певної держави. Структура системи права — це об'єктивно зумовлена внутрішня організація права певної держави, яка полягає в єдності й узгодженості всіх юридичних норм держави і в розподілі їх за галузями та інститутами права. Залежно від того, який з елементів П. с. є домінуючим, розрізняють, наприклад, такі П. с., як європейсько-континентальна (серед джерел, форм права домінують нормативні акти), англосаксонська (домінують прецеденти); релігійно-канонічна (домінують нормативні приписи канонічних джерел певної релігії, скажімо, ісламу), традиційна (домінують звичаєві джерела права).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.