Юридичний словник-довідник

Правове регулювання ринку цінних паперів — нормативне упорядкування на ринку цінних паперів. Складається з двох частин: державно-правового та інституційно-правового. Державно-правове регулювання здійснюється органами законодавчої і судової влади. В Україні зазначене регулювання виконують також державні органи, які не є органами законодавчої або виконавчої влади, але підпорядковуються законодавчій владі. Наприклад, Фонд державного майна, Національний банк. Центральним елементом системи державно-правового регулювання ринку цінних паперів є державний (спеціалізований) орган регулювання ринку цінних паперів. Інституційно-правове регулювання здійснюється головним чином інститутами — регуляторами (в Україні — Українською фондовою біржею та Асоціацією торговців цінними паперами). Державно-правове та інституційно-правове регулювання ринкових відносин з приводу цінних паперів взаємно доповнюють одне одного, але примат зберігається за першим: воно може делегувати деякі регулятивні повноваження інституційно-правовому, а не навпаки. Крім того, державно-правове регулювання є загальнообов'язковим, а інституційно-правове — конкретно обов'язковим, тобто обов'язковим для тих учасників, які торгують на біржі та в межах Асоціації.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.