Юридичний словник-довідник

Правовий режим надзвичайного стану — особливий порядок діяльності державних органів, органів місцевого та регіонального самоврядування, підприємств, установ і організацій, який допускає тимчасові обмеження в здійсненні громадянами конституційних прав і свобод, а також прав юридичних осіб і покладає на них додаткові обов'язки. П. р. н. с. визначається на підставі Конституції України, Конституційного Договору і Закону України «Про надзвичайний стан». Надзвичайний стан на всій території України або в окремих її місцевостях оголошує Президент України відповідно до Закону України «Про надзвичайний стан». Це може бути зроблено у разі стихійного лиха, аварій і катастроф, епідемій і епізоотій, а також для захисту прав і свобод громадян, конституційного ладу при масових порушеннях правопорядку або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу шляхом насильства. Надзвичайний стан на всій території України може бути введений на строк не більше 30 діб і не більше 60 діб в окремих місцевостях. Оголошення надзвичайного стану тягне за собою встановлення відповідного режиму і певних обмежень для громадян, які, проте, мають базуватися на законі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.