Юридичний словник-довідник

Правовий статус іноземців — певні права і обов'язки іноземних громадян щодо країни перебування. В Україні П. с. і. визначається Конституцією України і Законом України «Про правовий статус іноземців». До іноземців закон прирівнює також осіб без громадянства. Іноземці мають ті самі права і свободи та виконують ті самі обов'язки, що й громадяни України, за певними винятками. Іноземці рівні перед законом незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, інших обставин. Вони мають право на трудову, інвестиційну та підприємницьку діяльність, відпочинок, охорону здоров'я, соціальний захист, житло, освіту, свободу совісті, участь в об'єднаннях громадян, інші майнові та особисті немайнові права; рівні з громадянами України права і обов'язки в шлюбних і сімейних відносинах. Іноземці не можуть обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах. Вони не можуть призначатися на окремі посади або займатися певною трудовою діяльністю, якщо відповідно до законодавства України це пов'язано з належністю до громадянства України. Іноземці, які скоїли злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність на загальних підставах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.