Юридичний словник-довідник

Правові відносини — суспільні відносини, врегульовані нормами права. Виражаються у взаємних правах і обов'язках суб'єктів права. Розрізняють такі види правовідносин: за галузевою ознакою — конституційні, цивільні, трудові, сімейні, кримінальні та ін.; залежно від кількості суб'єктів — загальні (кількість уповноважених або зобов'язаних суб'єктів не визначена), конкретні (кількість їх точно визначена); за кількісним складом суб'єктів — прості (П. в. лише між двома суб'єктами), складні (П. в. між трьома і більше суб'єктами); залежно від елемента юридичної норми (диспозиції або санкції), на підставі якого виникають П. в.— регулятивні, охоронні; за характером дії зобов'язаного суб'єкта — активні (зобов'язаний суб'єкт мусить вчинити певні дії), пасивні (зобов'язаний суб'єкт повинен утриматися від учинення певних дій); залежно від розподілу прав і обов'язків між сторонами П. в.— односторонні (кожна із сторін має права або обов'язки), двосторонні (сторони мають і права, і обов'язки).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.