Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Право наступництво держави — перехід прав і обов'язків однієї держави до іншої. Питання про П. постає при: виникненні нових незалежних держав у результаті національно-визвольної боротьби; утворенні кількох держав на території їх попередника і утворенні нової держави в результаті об'єднання двох і більше держав; територіальних змінах. Особливе значення має П. для нових незалежних держав, оскільки вирішуються такі питання, як перегляд міжнародних договорів, їх денонсація, членство у міжнародних міжурядових організаціях, П. власності. У 1978 р. прийнято Віденську конвенцію про право наступництво держав стосовно договорів. Конвенція регулює П. договорів держав, що виникає у разі: утворення нової незалежної держави на колишніх залежних територіях; об'єднання кількох держав в одну або розпад держави на кілька самостійних держав; передача за згодою частини території однієї держави іншій. Конвенція містить прогресивні положення, які відображають зміст основних принципів сучасного міжнародного права. У 1983 р. прийнято Віденську конвенцію про право наступництво держав стосовно державної власності, державних архівів і державних боргів. Конвенція передбачає, що перехід державної власності держави — попередниці тягне за собою припинення її прав на державну власність і виникнення прав на неї держави — наступниці, власність переходить до останньої (ст. 9). Державна власність переходить від держави — попередниці до держави-наступниці без компенсації. Таке П. д. не створює наслідків для власності третьої держави. Конвенція виділяє п'ять категорій П.: передача частини території держави іншій державі, створення нової незалежної держави, об'єднання держав, відокремлення частини або частин території держави, поділ держави, У конвенції закріплені норми і принципи, які регулюють перехід архівів в усіх п'яти категоріях держав. Питання державних боргів держава — наступниця вирішує згідно з її внутрішнім законодавством. Державним боргом у цьому разі визнається тільки таке боргове зобов'язання, яке виникло відповідно до міжнародного права.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.