Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Правосуддя — самостійна галузь державної діяльності, яку здійснює суд шляхом розгляду і вирішення у судових засіданнях в особливій, встановленій законом процесуальній формі цивільних, кримінальних та інших справ. Діяльність суду щодо здійснення П. спрямована на охорону прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. П. характеризується рядом ознак,що відрізняють діяльність суду від функцій інших державних і громадських органів. Конституція визначає суди, які діють в Україні, що виключає можливість створення державних і громадських органів, які наділені функціями П. П. здійснюється шляхом розгляду і вирішення у судових засіданнях цивільних справ по спорах, які зачіпають права й законні інтереси фізичних, юридичних осіб, держави; розгляду у судових засіданнях кримінальних справ і вживання встановлених законом заходів покарання до осіб, які винні у скоєнні злочину, або виправдовування невинних; вирішення господарських спорів, що виникають між учасниками господарчих правовідносин. Розгляд і вирішення у судових засіданнях цивільних, кримінальних та інших справ засновані на конституційних принципах П., до яких належать: колегіальність (одноособовість) розгляду справ; рівність усіх громадян перед законом і судом; незалежність суддів і підпорядкування їх тільки закону; презумпція невинності і забезпечення обвинуваченому права на захист та ін. П. здійснюється у суворій відповідності до законодавства України. Цивільно-процесуальне, кримінально-процесуальне, арбітражно-процесуальне законодавства докладно регламентують порядок, процесуальну форму судового розгляду і рішень, які виносить суд. Процесуальний порядок судового розгляду забезпечує можливість суду за активної участі у судовому розгляді всіх учасників процесу встановити істину у справі й ухвалити законне та обґрунтоване рішення. Суд при здійсненні П. наділений правом застосування державного примусу. Своїм рішенням у цивільній справі суд зобов'язує відповідача або позивача до виконання своїх зобов'язань. Визначити кримінальне покарання винному може тільки суд.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.