Юридичний словник-довідник

Пред'явлення для впізнання — слідча або судова дія, яка полягає в тому, що свідку, потерпілому або підозрюваному, обвинуваченому (підсудному) показують певний об'єкт (людину, предмет, тварину, труп або його частини) для того, щоб з'ясувати, чи це саме той об'єкт, який вони раніше бачили і про який давали показання. Порядок П. для в. визначено ст. 174—176, 309 КПК. Перед тим як пред'явити об'єкт для впізнання, упізнавача допитують про ознаки цього об'єкта і обставини, за яких він його бачив. Результати допиту заносяться до протоколу. Коли упізнавач є свідком чи потерпілим, його попереджають про кримінальну відповідальність за дачу свідомо неправдивих показань, а свідка, крім того, і за відмову від дачі показань. Людина, яка підлягає упізнанню, пред'являється упізнавачу разом з іншими особами тієї самої статі в кількості не менше трьох, які не мають різких відмінностей у зовнішності та одязі, причому їй пропонується зайняти будь-яке місце серед цих осіб. Інші об'єкти пред'являють для впізнання серед однорідних предметів (це правило не поширюється на впізнання трупа або його частин). У разі необхідності впізнання можна проводити за фотознімками. Про П. для в. і його наслідки при розслідуванні складають протокол, який підписують усі особи, які брали у ньому участь, а в суді — заносять до протоколу судового засідання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.