Юридичний словник-довідник

Пред'явлення обвинувачення — процесуальна дія, яка полягає в тому, що слідчий оголошує певній особі сформульовану ним постанову про притягнення цієї особи як обвинуваченого в справі і роз'яснює суть пред'явленого обвинувачення. П. о. особі проводиться у присутності захисника, крім випадків, коли обвинувачений відмовився від захисника і ця відмова відповідно до закону може бути прийнята. П. о. має бути здійснене не пізніш як через 2 дні від моменту винесення постанови про притягнення як обвинуваченого і в усякому разі не пізніше від дня явки обвинуваченого або його приводу. При П. о. слідчий зобов'язаний роз'яснити обвинуваченому всі надані йому законом процесуальні права на слідстві: знати, в чому його обвинувачують; давати показання з пред'явленого йому обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання і відводи; з дозволу слідчого бути присутнім при виконанні окремих слідчих дій; ознайомлюватися з усіма матеріалами справи після закінчення попереднього слідства; подавати скарги на дії та рішення слідчого і прокурор (ст. 142 КПК). Виконання всіх дій, пов'язаних з П. о., засвідчується підписом обвинуваченого на постанові і підписом слідчого із зазначенням дати П. о. (ст. 140, 142 КПК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.