Юридичний словник-довідник

Претензія — вимога кредитора до боржника про сплату боргу, штрафу, відшкодування збитків, усунення недоліків, що випливають з порушення боржником зобов'язання. Згідно із ст. 6 Цив. К. України до пред'явлення позову, який випливає з відносин між організаціями, обов'язковим є пред'явлення П. Арбітражний процесуальний кодекс від 6.ХІ.1991 визначає, що спір між підприємствами, установами, організаціями може бути переданий на вирішення арбітражного суду за умови дотримання сторонами встановленого для цієї категорії спорів порядку до арбітражного врегулювання (див. Претензійний порядок). Вимоги до арбітражного врегулювання господарських спорів не поширюються на спори про визнання недійсними актів ненормативного характеру з підстав, визначених законодавством, а також на позовні заяви прокурора. Клієнти перевізників (у тому числі й громадяни) до пред'явлення позову, що випливає з перевезення, в суд повинні обов'язково заявити П. При продажу речей з недоліками, про що не було застережено до їх передачі, покупець також має право заявити П. продавцю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.